Vyberte stranu

Koučing

 

Koučing nie je náhrada odbornej liečby ale cenným doplnkom na Tvojej ceste. Nezameriavame sa na minulosť, na to PREČO si dostal poruchu príjmu potravy, nerozoberáme hlboké traumy. Namiesto toho riešime AKO z toho von. Učíme sa nové zdravé návyky a zručnosti, ktorými nahrádzame staré automatizované vzorce správania.

 
 

EATING DISORDERS RECOVERY COACHING:

Úloha kouča v liečbe PPP zahŕňa predovšekým edukáciu o probémoch spojených s PPP a posilňovanie zdravého JA, ktoré v dôsledku neustáleho opakovania PPP myšlienok a správania ostalo potlačené. Naučíme sa rozoznávať ktoré myšlienky sú tie zdravé, a ktoré automatické PPP myšlienky. Silné zdravé JA je to, čo bude ochranný faktor voči relapsom.

Spolupráca je vždy individualizovaná na Tvoje konkrétne potreby ale pravdepodobne môžeš očakávať toto.

 • Posilnenie Tvojho zdravého JA
 • Podpora v nutričnej rehabilitácii
 • Zlepšenie vzťahu s jedlom – jedlo nie je len naše palivo
 • Neutralizovanie „fear foods“ , neutralizovanie jedla ako takého
 • Práca s PPP myšlienkamiPráca so strachom (jedlo, pribratie,pohyb)
 • Adresovanie a cielená zmena PPP správania
 • Hľadanie identity mimo PPP, jedlo a svoje telo. Tvoje hodnoty.

Špecifikum dlhodobého eating disorders recovery koučingu spočíva v podpore aj mimo pravidelné konzultácie a podpora v zaťažkávajúcich situáciách.

INÉ SLUŽBY:

MEAL SUPPORT

Fear foods,strach z iných množstiev než obvykle a iných jedál než obvykle fixácia na jedenie v určitých časoch, problém jesť pred ostatnými…ak máte PPP asi ste sa s podobnými problémami stretli.

PPP sú psychické ochorenia založené na strachu. Vystúpenie z rigidity prináša nepríjemné myšlienky a pocity, výčitky svedomia a máme tendencie od nich utekať. Vždy sa snažíme robiť najlepšie ako vieme, nikto sa nechce cítiť zle.
V liečbe však musíme svoje strachy prekonávať, ísť cez ten nekomfort a naučiť sa zvládať s ním sedieť.
V koučingu je možné využiť aj službu Meal support, kedy klient konzumuje jedlo spolu s koučom,ktorý je na túto situáciu špeciálne vyškolený. Či už „naživo“ u seba doma, v reštaurácii alebo online. Týmto spôsobom ťažkú výzvu nemusí prekonávať sám, dostane podporu keď to najviac potrebuje a má možnosť spracovať svoje pocity aj po konzumácii spolu s koučom. Zároveň meal support dáva možnosť zistiť ako klient na jedlo reaguje, aký je jeho spôsob konzumácie a umožňuje odhaliť prípadné patologické rituály,veľmi typické pri PPP a následne na nich pracovať.

FUNKČNÉ PORUCHY TRÁVENIA

Vlastná dlhoročná skúsenosť s problémami s trávením ma priviedla aj k riešeniu týchto problémov.

Nafukovanie, bolesti brucha,hnačky, nepríjemné reakcie po jedle, eliminačné diéty, FODMAP, nízkohistamínová diéta, paleo, keto. Toto bol môj život, keď ostatní si užívali štúdium,chaty, párty.Ja som riešila čo môžem a nemôžem jesť, čo mi z toho bude. Mala som obrovský strach z reakcií, ktoré som po jedle zažívala až som sa dostala do bodu, že som nebola schopná zjesť takmer nič.
Stále som hľadala, ktoré jedlo/skupina potravín je dôvodom mojich stavov, lekárske prehliadky neodhalili nič okrem intolerancií ale ani vynechanie mlieka, lepku či histamínových potravín neprinieslo úľavu…

Riešenie prišlo až neskôr spolu s vyliečením s PPP, pretože za veľa problémami v skutočnosti stál energetický deficit a spôsob akým so nad jedlom premýšľala, strach ktorý som si pestovala. Ja som intuitívne počas 4 rokov formou pokus – omyl hľadala, čo mi pomáha, neskôr moju cestu potvrdil aj výskum zameraný na funkčné poruchy tráviaceho systému.

Pokiaľ ste aj Vy zaseknutý v podobnej situácii ponúkam trochu iný netradičný pohľad na problematiku. V 60 minútovej konzultácii si vysvetlíme narušenú funkciu tráviaceho traktu ovplyvnenú dlhodobým energetickým deficitom, funkciu autonómneho nervového systému, vplyv osi črevo-mozog, stresu a nášho negatívneho myšlienkového vzorca na našu situáciu s trávením.
Prejdeme si niekoľkokrokovú cestu, vďaka ktorej je možné postupne symptómy zmierniť.
Nie je to však instatné riešenie, po konzultácii Ťa čaká ešte dlhodobá samostatná práca.

PRE RODIČOV A BLÍZKYCH

Ponúkam možnosť prejsť si individuálny prípad Vášho príbuzného, ktorý trpí PPP. Vysvetlíme si veci, ktorým na PPP nerozumiete alebo Vám nie sú úplne jasné a odídete s odporúčaniami čo Vy, ako príbuzní môžete v podpore liečby spraviť.

Témy koučingu​

 • Vysvetlenie, čo spôsobuje energetický deficit u jedincov, ktorý majú genetickú predispozíciu na PPP
 • Popis fyzických a psychických príznakov dlhodobého energetického deficitu
 • Čo znamená jesť bez pravidiel, počúvanie extrémneho hladu, koľko jesť, čo jesť, ako jesť
 • Telesné prejavy v RECOVERY
 • Tvorba nervových spojení – čo to znamená, prečo je to dôležité, prečo nestačí len pribrať a ako to mám robiť? Identifikujeme si , ktoré PPP správanie, pravidlá a rituály používaš a ako s nimi pracovať.
 • Ako prekonať strach ( jedlo, pribratie)?
 • Ako spoznáš PPP myšlienky? Ako na ne nereagovať?
 • Cvičenie / necvičenie v RECOVERY
 • Uvoľňovacie techniky
 • Meal support

Jednoducho, čo potrebuješ prediskutovať, v konzultácii otvoríme.

Forma spolupráce

Individuálna konzultácia PPP

Mesačná spolupráca

2 mesačná spolupráca

3 mesačná spolupráca

Mealsupport

Mealsupport

Funkčné poruchy trávenia

60 min

4x konzultácia, NP¹

8 x konzultácia,NP¹

12 x konzultácia,NP¹

60 min (snack, menšie jedlo)
90 min (hlavné jedlo)
Konzultácia 70 min.

39 €

144 €

256 €

369 €

49 €

59 €

49 €

Mesačná spolupráca4x konzultácia, NP¹144 € 
2 mesačná spolupráca8 x konzultácia,NP¹256 €
3 mesačná spolupráca12 x konzultácia,NP¹369 €
Mealsupport60 min (snack, menšie jedlo)49 €
Mealsupport90 min (hlavné jedlo)59 €
Funkčné poruchy tráveniaKonzultácia 70 min.49 €
1) NP = nonstop podpora

Meal support zahŕňa nielen konzumáciu ale aj spracovanie emócií pred a po konzumácii a podporu cez aplikáciu ešte zvyšok dňa.

V dlhodobom koučingu môže byť konzultácia nahradená meal supportom bez zmeny ceny programu.

Ak máš záujem o spoluprácu, neváhaj ma kontaktovať!